T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İnegöl Müftülüğü

24.01.2017

AİLE VE DİNİ REHBERLİK BÜROSU

 

 

TANIM 
Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, din görevlilerinden oluşan bir ekiple müftülüğümüz bünyesinde hizmet veren dinî danışma birimidir. 


GÖREV 
Büromuza bizzat gelerek başvuruda bulunan ya da telefon ve e-mail yoluyla ulaşan bütün vatandaşlarımıza kuşatıcı ve kucaklayıcı bir yaklaşımla dînî danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunmaktır. Ayrıca aile ile ilgili konularda farklı kurum ve kuruluşlarla da işbirliği içerisinde konferans, panel, seminer, kampanya, eğitim ve proje gibi faaliyetler düzenlemektir. 


MİSYON 
Kur'an ve sünnet ışığında, ahlak eksenli bilgiyi temel alarak aile hakkında topluma doğru dinî bilgi sunmak, aileyi ve aile içinde bireyi tehdit eden problemlerin çözümüne dinî açıdan katkı sağlamak, toplumun sosyal hizmet kapsamına giren kesimlerine dinin manevi desteğini ulaştırmaktır. 


VİZYON 
Doğru dinî ve ahlâki bilgilere sahip, aile olmanın sorumluluğunu taşıyan, bilinçli bireylerle huzurlu ve sağlıklı bir toplum oluşturmaktır.


İLKELER 

İlçemizde gerçekleştirdiğimiz bütün faaliyetlerimizde İslam dininin temel kaynaklarından beslenen, kültürel değerlerimizle güçlenen sağlam bilgiyi esas almak, Kadın, çocuk, genç ve yaşlı bireylere dinî danışmanlık ve manevi destek hizmeti sunarken özgün, düzeyli ve tutarlı olmak, İlgili kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yürüterek ailenin anlamı, değeri ve önemi hakkında toplumsal bir farkındalık oluşturmak, Bürolarda görev yapan personelin nitelikli hizmet sunması için hizmetiçi eğitim programları düzenlemek,

 
HEDEFLER 

Çalışmalarımızı millî ve manevi değerlere bağlı bir aile yapısının korunması ve güçlendirilmesi bilinciyle planlamak ve sürdürmek, Aile kavramının birleştirici rolüyle kadın, yaşlı, genç ve çocuk sorunlarına karşı bölgemizde bir duyarlılık geliştirerek çözüme katkı sağlamak,


Koordinator

Rukiye NARMAN (İlçe Vaizi)

Üyeler 

Dr. Ömer Faruk ATAN (İlçe Vaizi)

Zehra USTAOĞLU (Kur’an Kursu Öğreticisi)

Bahriye OGCEM (Kur’an Kursu Öğreticisi)

Meral ÇİÇEKÇİ (Kur’an Kursu Öğreticisi)

Fatimetüzzehra KÜÇÜKBİNGÖL (Kur’an Kursu Öğreticisi)

Ayşegül ARICIOĞLU (Kur’an Kursu Öğreticisi)

Hatice GENÇ (Kur’an Kursu Öğreticisi)

Halit DURMUŞ  (İmam-Hatip)

İsa TURAL (İmam-Hatip)

Muhammed AZİZOĞLU (İmam-Hatip)


Aile ve Dini Rehberlik Bürosu İletişim Bilgileri 
 

Adres     : Sinanbey Mh. 1. Karakol Sokak No: 8/E inegöl / Bursa 
Telefon  : 0(224) 715 13 66  
Fax        : 0(224) 715 36 34
E-Posta : İnegöl@diyanet.gov.tr