T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İnegöl Müftülüğü

07.02.2018

Kur'an Kursları Öğretici ve Öğrenci Velilerine Eğitim Semineri

02,03,04 Şubat Tarihlerinde Sani Konukoğlu Konferans Salonun da İlçe Müftülüğümüze bağlı Kur’an Kurslarında görev yapan Kur’an Kursu Öğreticileri ve Öğrenci Velilerine Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunda Eğitim Uzmanı Fatma Kotan tarafından “Çocuğumu Anlıyorum” Konulu Eğitim Semineri verildi.

Düzenlenen seminere İlçe Müftüsü Kazım Güzel ve İlçe Müftülüğü Bayan Vaizi Rukiye Narman, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Öğrenci Velileri katıldı.

İlçemiz Müftüsü Kazım Güzel’ in yapmış olduğu açış konuşmasında; Değerli Fatma kotan hocamızın öğretici eğitici geliştirici rehberlik edici problem çözücü formasyon kazandırıcı olgunlaştırıp verimli ve kaliteli hizmetlerin önünü açıcı çalışmalarından müstefit olduk görevli kardeşlerimizin ilgi ve alakalarına teşekkür eder, Hocamızın fedakâra ne samimi ve içten hizmetlerine teşekkür ve takdirlerimizi ifade ediyoruz. Bu faydalı çalışmaların en yakın bir zamanda devamını diliyor selam hürmet ve saygılarımızı sunuyoruz dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunda Eğitim Uzmanı Fatma Kotan ise; Bursa İli İnegöl İlçe Müftülüğü eğitim-öğretimin bahar dönemine bizimle merhaba dedi. İnegöl İlçe Müftümüz Kazım Güzel Hocamız üç gün süren seminerimizi başından sonuna kadar takip ederken etkili ve faydalı katılımıyla da seminerimizi renklendirdi. Tabi bizi bilenler bilir bizim illerde ki seminerlerimiz sabah 09:00 aksam 21:00 devam eder ve katılım sayısından, heyecandan, iştiyaktan bir şey eksilmez. Sadece öğretmenlik vazifeleri ve yeterlilikleri üzerine değil, aile, eş, evlat, ilişkiler, projeler vb. konuşulmayan hiç bir konu kalmaz. İstedikleri her konuda rehberlik yaparız arkadaşlarımıza. Sadece arkadaşlarımıza mı? Velilerimizle yaptığımız grup terapileri, kaliteli vakit geçirme egzersizleri vb. ilk defa katıldıkları bir eğitim olduğunu söylerler kendileri. Zira biz çok büyük ve çok samimi bir aileyiz. Birimizin derdi hepimizin derdidir. Bu ailenin güçlenmesi, yetişmesi ve daha faydalı hale gelmesi için elinden geleni yapmayı vazife addettik kendimize. Neden? Çünkü ülkemize faydalı olmak istiyoruz. Neden? Çünkü aile varsa ülke var demektir. Neden? Mutlu aile huzurlu toplumu oluşturur. Bizim sermayemiz samimiyetimiz, kazancımız ise güzel dostluklar ve dualardır. Bana soruyorlar "Bu enerjiyi nerden buluyorsun?"  El-cevap: "Dualar ve hüsnü şehadetler" diyorum. Selametle kalın efendim...