T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İnegöl Müftülüğü

03.10.2018

İlçe Müftüsü Kazım Güzel Sanikonukoğlu Camii ve Muratbey Mh.Camii İle İlgili Basın Açıklaması Yaptı

 İNEGÖL SANİ KONUKOĞLU CAMİİ

İLÇEMİZ SANİ KONUKOĞLU CAMİNİN MİHRABINDA HAÇI ANDIRAN BİR GÖRÜNTÜ OLMAMASINA RAĞMEN BAZI VATANDAŞLARIMIZIN FARKLI ALGILAMALAR NEDENİYLE YAPILAN MÜRACAATLAR NETİCESİNDE BU DÜŞÜNCENİN ORTADAN KALKMASI VE İBADETLERİN GÖNÜL HUZURUYLA YAPMASI GAYESİYLE 2018 NİSAN AYINDA GEREKLİ TADİLAT YAPILARAK CAMİMİZİN GENEL ESTETİĞİ DE DİKKATE ALINARAK MİHRAP YENİDEN AHŞAP OLARAK DİZAYN EDİLMİŞTİR. SOSYAL MEDYA VE İNTERNET ÜZERİNDE PAYLAŞILAN FOTOĞRAFLAR GEÇMİŞE YÖNELİKTİR. SÖZ KONUSU CAMİMİZİN MİHRABIYLA İLGİLİ SON FOTOĞRAFLAR ŞÖYLEDİR.

 

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

 

 

 

 

İNEGÖL MURATBEY MAH. CAMİİ

İLÇEMİZ MURATBEY MAHALLESİNDE BULUNAN VE 2000'Lİ YILLARIN BAŞINDA HEYELAN NEDENİYLE YERİNDEN KAYAN CAMİ KULLANIMA KAPATILMIŞTI. KAPISI VE PENCERESİ OLMAMASINA RAĞMEN GENEL YAPISI BOZULMAYAN VE İÇİNDEKİ YAZILARI HALA BÜNYESİNDE BARINDIRAN CAMİ MAHALLEDE SORUMSUZ HAYVAN BESİCİLİĞİ YAPAN BİR VATANDAŞIN SAMANLIĞININ YIKILMASI NEDENİYLE SAMANLARINI KOYDUĞU BİLGİSİ ALININCA DÖNEMİN İLÇE MÜFTÜSÜ TARAFINDAN YERİNE GİDİLEREK BOŞALTTIRILMIŞTIR. 2018 YILI İTİBARİYLE ANILAN CAMİ BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA YIKILARAK ENKAZI KALDIRILMIŞTIR.

ESKİ CAMİNİN HEYELAN NEDENİYLE İŞLEVİNİN KAYBETMESİNİN HEMEN AKABİNDE YENİ CAMİ YAPILIP İBADETE AÇILMIŞTIR. HALKIMIZIN CAMİ İHTİYACI ANINDA KARŞILANMIŞ OLUP HALKIMIZ CAMİ VE İBADET SORUNU YAŞAMAMIŞTIR.

SOSYAL MEDYADAKİ ART NİYETE DAYALI FOTOĞRAFLAR GEÇMİŞE AİT FOTOĞRAFLARDIR.

İBADETE AÇILAN YENİ CAMİNİN VE YIKILAN CAMİNİN FOTOĞRAFLARI ŞU ŞEKİLDEDİR.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.