13.05.2024

ihtiyaç Odaklı Merkez Kız Kuran Kursu Yetişkin Öğrencilerimiz İçin İstanbul Gezisi Tertip Edildi

Orhaneli ilçe Müftülüğü ihtiyaç odaklı Merkez Kız Kuran Kursu yetişkin öğrencilerimiz için 9 Mayıs Perşembe günü İstanbul gezisi tertip edildi.

Kuran Kursu öğretmenimiz Fatma Dönmez ve Emine Kıdık hocalarımız riyasetinde yapılan gezi, Sabah namazının Eyüpsultan Camiinde cemaatle eda edilmesi ile başladı. Eyüp ilçe Müftülüğümüz tarafından kursiyerlerimize kahvaltı ikram edildi. Kahvaltı ikramı için Eyüp İlçe Müftüsü Basri Bektaş hocamıza gönülden teşekkür ediyoruz, Rabbim razı olsun.

Mehmet Emin Tokadi Hazretlerinin türbesi ve Fatih Camii ziyaret edildi. Sultanahmet camiinde öğle namazı cemaatle eda edildi. Ayasofya Cami ve Topkapı müzesi ziyaret edilerek Büyük Çamlıca Cami nde ikindi namazı eda edildi. Daha sonra kursiyerlerimiz, günübirlik yapılan geziyi tamamlayarak Orhaneline geri döndüler.

Medeniyetimizin temel taşı olan tarihi camilerimizi ziyaret ederek o mekanlarda dua ederek yapılan gezimizin hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Gezi boyunca öğrencilerimize refakat eden, Fatma Dönmez hocamızın kayınpederi , Emekli İmam Hatip Halil Dönmez hocamıza da katılımları için gönülden teşekkür ediyoruz.