13.05.2024

İlçe Müftümüz Ahmet Fuat Çandır Göynükbelen-Merkez Camiini Ziyaret Etti.

İlçe müftümüz Ahmet Fuat Çandır, İlçe Vaizimiz Muhammet Koç ve Manevi Danışmanımız Celil Akbeniz 9 Mayıs Perşembe günü ikindi namazında Göynükbelen-Merkez camiini ziyaret etti.

Caminin alt katında daha önceleri depo olarak kullanılan mekan hocamızın gayretleriyle gençlik merkezine çevrilmiş, masa tenisi, langırt ve elektrikli masa hokeyi gibi oyunlar olan Gençlik Merkezi’nde, saat 15:30 dan ikindi ezanına kadar ilkokul öğrencileri, ikindi namazından sonra ise ortaokul öğrencileri haftanın dört günü eğitime geliyorlar, aradaki tenefüslerde ise oyuncaklar ile oynuyorlar, çocuklara çeşitli ikramlıklar sunuluyor, aynı zamanda bütün öğrenciler ikindi namazını camide cemaatle beraber kılıyorlar.

Bütün camilerimizde sadece Yaz Kur’an Kursunda yapılan eğitim sene içerisine yayılmış olarak haftanın dört gününde çocuklara oyunlarla birlikte sevdirilerek güzel bir eğitim veriliyor. Bu hizmeti organize edip uygulayan Cami İmam Hatibimiz Kenan Mert Bostancı hocamıza, hizmetlerin gerçekleşmesi için gerekli maddi kaynak sağlayan Göynükbelen-Merkez cami derneğimize, cemaatimize gönülden teşekkür ediyoruz.