24.05.2024

Orhaneli Merkez 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğrencilerimizin Yıl Sonu Mezuniyet Programı Tertip Edildi.

23 Mayıs Perşembe günü İbrahim Hüsniye Çağlayan Ortaokulu Konferans Salonunda, Orhaneli Merkez 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerimizin yıl sonu mezuniyet programı tertip edildi.

Eğitimin ikinci döneminde Kur’an-ı Kerim okumasını öğrenen 15 öğrencimize Kuran-ı Kerim ve çeşitli oyuncaklar hediye edildi.

Programda öğrencilerimiz yıl boyunca öğrenmiş oldukları Kur’an-ı Kerim, Hadis-i Şerif ve kibarı kelamları okudular. Yıl boyunca öğrencilerimizin sınıfta geçirmiş oldukları özel vakitler, yapılan gezilerden oluşan resimler Slayt olarak izletildi.

İlçe müftümüz yapmış olduğun selamlama konuşmasında: 4-6 yaşın dini duygu zihin düşüncesinin oluşumunda çok etkili olduğunu, bundan dolayı 4-6 Yaş Kur’an Kursuna çok önem verdiklerini, İnşaatı devam eden 4-6 yaş Kur’an Kursu binamızın 16 Temmuz’da açılışının yapılacağını, aynı zamanda ilçemizin diğer tarafındaki Gazipaşa Mahallesi’nde ikinci 4-6 Yaş Kur’an Kursu İnşaatımızın temelinin atılacağını ifade etti. Ayrıca peygamber efendimizin “Anne babanın evladı üzerinde üç görevi vardır: birincisi doğduğunda ona güzel bir isim vermek sünnet ettirmek, ikincisinin temel dini bilgiler öğrenmesini sağlamak, üçüncüsün de evlendirmek olduğunu anlattı.

Kaymakamımız Sayın Muhammet Furkan Tuna ise selamlama konuşmasında “Yüce Rabbimizin: yakıtı insanlar ve Taşlar olan cehennemin ateşinden kendinizi ve ailenizi koruyun buyurdugunu, aile derken çocuklarımızdan da sorumlu olduğumuzu ifade ederek, İlçe Müftülüğümüze bağlı açılan 4-6 Yaş Kur’an Kursunda emeği geçen ve görev yapan personelimize teşekkür etti.

Kaymakamımız Muhammet Furkan Tuna, İlçe Müftümüz Ahmet Fuat Çandır, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Tayır, İlçe Nüfus Müdürümüz Mekki Eken, Yazı İşleri Müdürümüz Binnur Tunç ve öğrenci velilerinin katıldığı program ilçe vaizimiz Muhammet Koç hocamızın yapmış olduğu dua ile sona erdi.