10.06.2024

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açılışı ve Çocuk Şenliği Gerçekleştirildi.

Orhaneli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği, Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi açılışı ve çocuk şenliği Kaymakamımız Sn. Muhammed Furkan Tuna’nın katılımıyla Karagöz Mesire alanında gerçekleştirildi.

Gün boyu yapılan şenlikler, Orhaneli İlçe Merkezi ve Köylerdeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri ve velilerinin yoğun katılımıyla yapıldı.

Saat 10:00 itibari ile Karagöz piknik alanına gelen veliler için yakın camiye gitme gelme sıkıntısı olacağından dolayı ilçe müftümüz tarafından açık alanda cuma namazı kıldırıldı.

Orhaneli Diyanet Gençlik Merkezimizin açtığı stantta ise öğrencilere kek meyve suyu ikram edildi. Her keke bir ayet meali kartı iliştirilerek öğrencilerimize hediye edildi. (ayet kartının yere atılmaması hususunda hatırlatma yapılarak)

Ayrıca standımızda “okumanız şartı ile hediyemizdir” “al götür oku getir-me” sloganlarıyla Diyanet İşleri Başkanlığımız yayınlarından “Diyanet Aylık Dergi, Geçerken Dergisi, Aile dergisi,Diyanet Çocuk Dergisi, Cim Dergisi okumak isteyenlere hediye olarak verildi.