T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Osmangazi Müftülüğü

11.04.2020

Din Görevlileri Maaşlarıyla Yardım Kampanyasına Katıldılar

Ülkemizde korona virüs vakalarının görülmesinin ardından Bursa İl Müftülüğü, Bursa’da bütün İlçelerde görev yapan personelinin katılımıyla yardım kampanyası başlattı. Bu kampanyada din görevlileri kendi maaşlarından 253.737 t.l. bağışta bulundular. Bağışın bir kısmı mahallinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılırken, geri kalan 211.737 t.l. daha sonra Cumhurbaşkanımızın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye” kampanyası çerçevesinde açılan ilgili hesaplara aktarılmıştır.

Konuyla ilgili Bursa İl Müftüsü İzani TURAN, “Salgının başladığı ilk günlerden itibaren din görevlilerimiz, Valilik ve Kaymakamlıkların “Vefa Sosyal Destek Programları” dâhilinde ve görev yaptıkları mahallelerde kapı kapı dolaşarak, yardım kampanyalarına katıldılar. Kendi maaşlarından da kampanyalara katkı sağlayarak, üzerlerine düşen sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye gayret ettiler. Bundan sonraki süreçte de personelimiz devletimizin başlattığı yardım kampanyalarına katılmaya devam edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

İl Müftülüğünün başlatmış olduğu yardım kampanyasında destek verilen gruplar arasında, Bursa’da eğitim gören, bu süreçte memleketlerine geri dönemeyen ve herhangi bir burs geliri olmayan yabancı öğrenciler de yer almıştır.