01.04.2020

Diyanet İşleri Başkanlığından Hatim Kampanyası Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı, Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde Evde Kal çağrısyla, evinde kalan din kardeşlerimiz için hatim kampanyası düzenledi.

Rabbimizin, Yunus Suresi 57. Ayeti Kerime’sinde de belirttiği üzere “Ey insanlar! (Bu Kuran) Rabbinizden size bir öğüt, kalplerdeki hastalıklara bir şifa, inananlara bir rehber ve rahmet gelmiştir” İlahi fermanı gereği, zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde, bize yol gösterici olan Kuran’la Allah’a sığınıp, O’ndan yardım dilememiz gerektiğine vurgu yapılmıştır. Rad Suresi 28. Ayeti Kerime’deki “Bilesiniz ki gönüller ancak Allah’ı zikrederek huzura kavuşur” hatırlatmasına dikkat çekilmiştir. Yine Enfal Suresi 2. Ayeti Kerime’deki “Müminler o kimselerdir ki, Allah’ın adı anıldığında yürekleri titrer, kendilerine Allah’ın âyetleri okunduğunda bu onların imanlarını arttırır. Onlar yalnızca rablerine güvenirler” hükmü unutulmamalıdır.

Bu İlahi Fermanlar hatırlandığında, Devletimizin dirayeti, Hekimlerimizin gayreti ve Milletimizin sabır ve duasıyla bu badireleri en az zararla atlatacağımıza olan inanç ve ümidiniz eksilmesin. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şu dizeleri bizlere yol göstericidir. “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez”

Okunan Hatmi Şeriflerin Duası, Diyanet TV'de her hafta Perşembe akşamı yayınlanan "Cuma'ya Doğru" programında yapılacaktır.

Milletimize Duyurulur.