17.09.2020

Yavuz YILDIZ

03.12.1973 tarihinde ARTVİN İli, Şavşat İlçesi, Akdamla Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde okudu. 1990 yılında Samsun İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.1992 yılında Şavşat-Dutlu Köyü Bağbaşı Mahallesinde İmam Hatip olarak göreve başladı.1995 yılında girdiği Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2000 yılında mezun oldu.1996-2003 yılları arasında Bursa’da M-K olarak görev yaptı. 2003 yılında girdiği İstanbul Haseki Eğitim Merkezinden 2006 yılında mezun oldu. 2006-2010 yılları arasında Kocaeli/Gebze’de vaiz olarak görev yaptı. 2008 yılında yeni ilçe olan Kocaeli –Dilovası Müftülüğünün kurucu Müftülüğünü yaptı. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı. 13.05.2010 -23.08.2013 tarihleri arasında Ardahan/Göle İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 29.08.2013 - 30.06.2020 tarihleri arasında Giresun / Piraziz İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 13.07.2020 tarihinde Bursa İl Müftü Yardımcısı olarak görevine başladı. Halen buradaki görevine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Arapça bilmektedir.