14.07.2021

Aşere Takrib Kursunu Tamamlayan Din Görevlileri Belge Sınavına Girdi

Bursa İl Müftülüğü tarafından düzenlenmekte olan Aşere Takrib kursunu tamamlayan 18 din görevlisi belgelerini alabilmek için Bursa’da yapılan Aşere Takrib Belge sınavına girdi.

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin’in başkanlığında toplanan sınav komisyonunda, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Musa Coşkun, Emekli İl Müftüsü Sadık Uysal ve Yeşil Cami İmam-Hatibi Abdullah Karaaslan yer aldı.

Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım unvanlarında görevli personelin, özellikle Kur'an-ı Kerim'i usulüne uygun, doğru ve güzel okumalarını sağlamak, kıraat ilminde bilgi ve becerilerini geliştirmek, Aşere/Takrib alanında etkin ve yeterli hale gelerek uzmanlaşmalarını temin etmek amacıyla düzenlenen Aşere Takrib kursunda Fatih Sultan Mehmet Cami İmam-Hatibi Hüsnü Doğan, Mihraplı Cami İmam-Hatibi İsmail Salim, Emekli İl Müftüsü Sadık Uysal ve Yeşil Cami İmam-Hatibi Abdullah Karaaslan dersler verdi.

Aşere Takrib Belge sınavına 4 kadın 14 erkek toplam 18 din görevlisi katıldı. Sınav sonunda din görevlileriyle bir araya gelen ve değerlendirmelerde bulunan Şahin, büyük bir emekle uzun bir yol kat ederek elde ettikleri aşere takrib ilmin önemine değinerek bu ilmi başkalarına da aktarmaları tavsiyesinde bulundu. Din görevlileriyle hatıra fotoğrafı çekiminin ardından görüşme sona erdi.