T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bursa Müftülüğü

14.07.2021

TDV Bursa Kadın Kolları Ekibinden İdlib Ziyareti

TDV Bursa Kadın Kolları gönüllülerinden oluşan ekip Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezinin davetlisi olarak İdlib’e gitti. TDV’nin bölgedeki çalışmalarını yerinden takip etmek, İdlib koordinasyon ofisince yürütülen insani yardım, eğitim, yetim kampları, gıda yardımları gibi birçok faaliyeti gözlemlemek ve yardım ekiplerine katılmak amacıyla yapılan ziyarete çok sayıda gönüllü katıldı.

TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık’ın ekip başkanlığında yapılan İdlib programına  Bursa İl Müftü Yardımcısı Melek Menteşe de katıldı.

Ankara TDV Genel Merkezini ziyaretle başlayan programda konuşma yapan TDV Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, vakfın hizmetleri hakkında bilgi vererek İdlib ziyaretinde bulunacak Bursa Kadın kolları gönüllülerini tebrik etti.

İki gün süren İdlib programında bölgede Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulan ve desteklenen anaokulu, yetimhane, kültür merkezi, iyilik evleri ve kamplar ziyaret edildi.  TDV Bursa Kadın Kolları ekibi bölgedeki Sabirun Kampı, İbadurrahman Yetim Anaokulu ve İmam-Hatip Lisesi, Zemzem Yetim Kampı, İman Yetim Kampı, Kültür Merkezi ve İyilik evlerini ziyaret ederek savaş mağduru Suriyelilerle bir araya geldi. Yardım paketlerini yerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştıran ekip ziyaretler sırasında duygusal anlar yaşadı. 

Türkiye Diyanet Vakfı’nın İdlib’deki çalışmaları gönüllü ekiplerin gayretleri ve yardımsever bağışçıların destekleriyle bölgedeki yaraları sarmaya devam ediyor