T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bursa Müftülüğü

11.10.2021

Bursa İl Müftüsü İzani Turan, Orhaneli ve Karacabey’deki Programlara Katıldı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Orhaneli Belediyesi tarafından ilçede görev yapan ve emekli olan din görevlilerine yönelik “vefa yemeği” düzenlendi. Programa Bursa İl Müftüsü İzani Turan, İlçe Kaymakamı Mehmet Naim Akgül ve Belediye Başkanı Ali Aykur ve İlçe Müftüsü Ahmet Fuat Çandır katıldı.

Ayrıca Karacabey İlçe Müftülüğünce, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde  “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” konulu konferans düzenlendi.

            Programa; Belediye Başkan Vekili Faruk Türe, Cumhuriyet Başsavcısı Sadullah Gümüş, Bursa İl Müftüsü İzani Turan, Mustafakemalpaşa ilçe Müftüsü Ahmet Büyükgül, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, Muhtarlar, Müftülük personeli ve vatandaşlar katıldı.

            Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan programda Karacabey İlçe Müftüsü Abdullah Karaca açılış konuşmasını yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sinevizyon gösteriminin ardından İl Müftüsü İzani Turan “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” konulu konferansı gerçekleştirdi.

Turan, “Vefa aslında anlatılmaz, yaşanılması gereken bir değerdir. Vefa görmek istiyorsak ilk önce vefalı olmalıyız. Unutanlar bir gün mutlaka unutulur. Makam ve mevkiiler gelip geçicidir. Sonuçta bu dünya kimseye kalmayacak. En büyük vefa örneği sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’dir.(s.a.v) O herkese ve her şeye karşı vefalıydı. şeklinde konuştu.

            Program sonunda, Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle düzenlenen şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler Müftülükçe ödüllendirildi.