24.11.2021

24 Kasım Öğretmenler Günü Ziyaretleri

Bursa İl Müftülüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle okul ziyaretlerinde bulundu. İl Müftü Vekili Ömer Ayan, İl Müftü Yardımcısı Melek Menteşe ve beraberindeki heyet, Şehit Selcan Akbaş Ortaokulu, Ahmet Cevdet Paşa İmam-Hatip Lisesi ve Mihraplı Abdulkadir Can İmam-Hatip Lisesi’ne giderek öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.

Selcan Akbaş Ortaokulu Müdürü Figen Avunduk ve öğretmenlerle bir araya gelen Müftülük yetkilileri,  Türkiye Diyanet Vakfı Bursa Şubesi aracılıyla temin edilen mescit halılarını teslim ederek mescit açılışını gerçekleştirdiler. Okul Mescidinde öğrencilerle birlikte cemaatle kılınan namazın ardından öğretmen ve öğrencilerle sohbet edilerek ziyaret sona erdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle yapılan diğer ziyaretler ise Ahmet Cevdet Paşa İmam-Hatip Lisesi ve Mihraplı Abdulkadir Can İmam-Hatip Lisesi’ne gerçekleştirildi. Okul Müdürleri Nermin Polat, Yunus Akkoç ve öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Müftülük heyeti yapılacak kurumlar arası iş birliği ve ortak çalışmalar çalışmaları hakkında da görüş alış verişinde bulundu.

Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesindeki “Musiki Projesi” öğrencilerini de ziyaret eden müftülük yetkilileri, öğrencilerin verdiği mini konseri dinledi.