25.11.2021

TDV Bursa Kadın Kolları Ekibinden Azez ve Afrin Ziyareti

TDV Bursa Kadın Kolları gönüllülerinden oluşan ekip Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezinin davetlisi olarak Suriye’nin Azez ve Afrin bölgelerine gitti.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, Bursa Müftülüğü Kadın Kolları ile birlikte Azez ve Afrin’de Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Azez ve Afrin’de yürütülen insani yardım, eğitim, yetim kampları, gıda yardımları gibi birçok faaliyeti gözlemlemek ve yardım ekiplerine katılmak amacıyla yapılan ziyarete çok sayıda gönüllü katıldı. Azez Koordinasyon Ofisi’nin açılışını gerçekleştiren heyet, ihtiyaç sahiplerine gıda ve hijyen paketi dağıtımına katıldı.

TDV Bursa Kadın Kolları gönüllüleri Azez ve Afrin’deki yetimhane ziyaretinde çocuklarla buluştu. Çadırkentleri de ziyaret eden ve yardım paketlerini yerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştıran ekip, ziyaretler sırasında duygusal anlar yaşadı. 

Türkiye Diyanet Vakfı, Azez ve Afrin’deki gönüllü ekiplerin gayretleri ve yardımsever bağışçıların destekleriyle bölgedeki yaraları sarmaya devam ediyor.