04.10.2022

Müftümüz Yavuz Selim Karabayır, İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor

İl Müftümüz Yavuz Selim Karabayır, Yıldırım İlçe Müftüsü Ahmed Durmuş, İznik İlçe Müftüsü Üzeyir Yavaş ve İl Müftü Yardımcısı Faruk Güneş ile beraber, “Camiler ve Din Görevlileri” haftası münasebetiyle, Yıldırım ilçe müftülüğüne bağlı Şeyh Şamil Cami’nde bölgenin din görevlileri ile bir araya gelerek hasbihal etti.

Ardından Harmancık ilçesine geçen Müftümüz Karabayır, ilçeye bağlı Hopandanişment köyünü ziyaret ederek, köy halkı ve çevre köylerde görev yapan din görevlileriyle buluştu. İl Müftü Yardımcımız Faruk Güneş ve Harmancık İlçe Müftüsü Recep Erkan’ın da eşlik ettiği ziyarette Müftümüz Karabayır, köy halkı ve görevli din görevlileriyle sohbet etti.

Son olarak Orhaneli ilçesini ziyaret eden İl Müftümüz Yavuz Selim Karabayır, İlçede gerçekleşen “Camiler ve Din Görevliler Haftası” dolayısıyla yapılan programa katıldı. Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt’un iştirak ettiği programda ilçe Müftüsü Ahmet Fuat Çandır da hazır bulundu. İlçede görev yapan din görevlileri ve müftülük personeliyle bir araya gelen Müftümüz Karabayır, tüm ilçe personelin cami ve din görevlileri haftasını kutladı. Programda Belediye Başkanı Ali Aykurt ve İlçe Müftüsü Ahmet Fuat Çandır Müftümüz Karabayır’a hediye takdiminde bulundu.

Son olarak Orhaneli İlçesi bağlı Karıncalı 4-6 Yaş Kur’an Kursu açılışına katılan Müftümüz Yavuz Selim Karabayır ilçeden ayrıldı.