T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bursa Müftülüğü

18.09.2019

4-6 yaş Kur’an Kursu Öğreticileri Semineri

Bursa  genelinde yürütülen 4-6 yaş grubu öğretim programının kalitesinin arttırılması, daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesini sağlamak amacıyla İl Müftülüğü tarafından, 11-13 Eylül tarihleri arasında Osmangazi  Müftülüğü Konferans Salonunda, Bursa  genelinde bu alanda görev yapan 4-6 Yaş grubu Kur’an Kursu Öğreticilerinin mesleki bilgi ve tecrübelerini geliştirmeye yönelik seminer düzenlendi.

Üç gün süren  eğitimde, 2019-2020 Eğitim  Öğretim yılı Uygulama Esasları, Sınıf Yönetimi ve Çocukla İletişim, Erken Çocuklukta Problem Davranışlar ve Çözüm Yolları, Erken Çocuklukta Mahremiyet Eğitimi, Veli ile İletişimTeknikleri, 4-6 Yaş Eğitimine Bakış Açımız ve Öğretici Sorumlulukları, Uyum Haftası Etkinlikleri, Değerler Eğitiminde Kullanılan Teknikler, Materyal Tasarımı Örnekleri, Kurs Aile Birliğinin Kurulması ve Muhasebe İşleri, İş Güvenliği konularında  eğitim verildi.

Seminerin açılış konuşması yapan İl Müftü Yardımcısı Sedanur SEZEN, çocukluk döneminde çocuğa yönelik davranış ve eğitimin çocuğun gönül dünyasında ömür boyu bir etki bıraktığını ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığının bu alana yönelik çalışmalarının yoğunlaşması ve halkımızın bu kurslara teveccühünün artmasıyla 4-6 yaş Kur’an kurslarının yeni bir ivme kazandığını belirtti. Bu alanda görev yapan Kur’an Kursu öğreticilerinin yüksek bir enerji, fedakârlık ve sabır gösterdiklerini bundan dolayı kendilerine teşekkür ederek 2019-2020 eğitim-öğretim yılının verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Daha sonra selamlama konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen İl Müftüsü İzani TURAN , Diyanet İşleri Başkanlığımızın 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarına büyük önem verdiğini, bu kurslarımızın sayısının arttırılmasının yanında eğitim seviyesinin de çok daha yukarılara çıkarılması için çalışmalar yapıldığını,görev sorumluluğu ve bilincinin bu alanda daha fazla olmasına vurgu yaptı. Öğreticilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.