T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Yıldırım Müftülüğü

16.10.2017

YILDIIRM’DA GELENEKSEL HALE GELEN SABAH NAMAZI BULUŞMALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISININ 3.SÜ YAPILDI

YILDIIRM’DA GELENEKSEL HALE GELEN SABAH NAMAZI BULUŞMALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISININ 3.SÜ YAPILDI

 

Yıldırım Müftülüğü olarak 2014 yılından buyana 01 Kasım- 30 Nisan tarihleri arasında her hafta Cumartesi günleri İlçemizdeki farklı bir camide halkımızın yoğun ilgisi ve katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale gelen “Sabah Namazı Buluşmaları” programımızın istişare ve değerlendirme toplantısı Burfaş tesislerinde yapıldı.

Toplantıya Yıldırım Kaymakamı Sayın Mehmet AYDIN, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Fatih POLAT, İlçe Müftümüz Sayın Osman ŞEN, vaizlerimiz ve din görevlilerimiz katıldı.

Sabah Namazı Buluşmaları 2017-2018 dönemi programının daha verimli ve etkili uygulanabilmesi için katılımcıların görüş ve önerileri alındı.

Yıldırım Müftümüz Sayın Osman ŞEN; Sabah Namazı Buluşmalarımızda bizlerden desteğini esirgemeyen ve yaptığı sıcak çorba ikramıyla programa katılan cemaatimizin de içini ısıtan Yıldırım Belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı EDEBALİ beyefendiye ve her zaman desteklerini yanımızda hissettiğimiz, verdiğimiz din hizmetleri alanında görüş ve öneriyle yolumuzu açan Yıldırım Kaymakamımız Sayın Mehmet AYDIN beyefendiye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Fatih POLAT; Yıldırım Belediyesi olarak halkımıza yönelik yapılacak her türlü hizmet için Müftülüğümüzün destekçisi olacaklarını ve  Yıldırımda görev süresini doldurarak İstanbul Gaziosmanpaşa Müftülüğüne naklen atanan Müftümüz Osman ŞEN’e de Yıldırımda 4 yıldır süren ve geleneksel hale gelen böyle bir hizmet başlattığı için teşekkür etti. Yeni görev yerinde başarılarının devamını diledi.

Yıldırım Kaymakamı Sayın Mehmet AYDIN da konuşmasında; Yıldırım Müftümüz Osman ŞEN’in başlattığı Sabah Namazı Buluşmalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Yıldırıma kazandırdığı bu güzel gelenek için teşekkür etti ve sözlerine şöyle devam etti: - Müftümüz Osman ŞEN, hizmet bilinci içinde hep daha iyiye ve daha güzele ulaşmak için çaba sarf etmiştir. Çalışmalarındaki gayret ve azme bizzat şahitlik ettim. Yıldırım’a güzel hizmetlerde bulundu. Yeni görev yerinde de hizmet aşkıyla görevine devam edeceğini biliyorum. Kendisine başarılarının ve devamını diliyorum. Bundan sonra yapacağı hizmetlerde etkili ve verimli olmak için elinden gelenin en iyisini yapacağın düşünüyorum. Biz kendisinden razıyız, Rabbimde razı olsun, Gaziosmanpaşa’daki görevinde başarılar dilerim. dedi.

Değerlendirme ve istişare toplantısı Yıldırım Kaymakamı Sayın Mehmet AYDIN ve Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Fatih POLAT’ın cümleleriyle, bir süre sonra buradaki görevinden ayrılarak yeni görev yerine gidecek olan Yıldırım Müftümüz Osman ŞEN’e  bir veda  toplantısına dönüştü.