24.05.2023

Kaymakam Esen Din Görevlileri Toplantısına katıldı.

Yıldırım Kaymakamı Metin Esen İlçe Müftülüğünün Din Görevlileriyle her ay gerçekleştirilen mutat toplantısına katıldı. Toplantıda Din Görevlilerine hitap eden Kaymakam Esen " Dünyanın en güzel mesleklerinden biri din görevlisi olmaktır. Sizler Peygamberimiz A.S’ın vazifesini en güzel şekilde ifa ettiğiniz için toplumumuzda büyük saygı görmektesiniz. Sizler Allah'ın evine hizmet eden, toplumumuzu aydınlatan, en kenar bölgelerde devletimizi temsil eden görevlilerimizsiniz. Toplumun sıkıntılarına derman olacak, onların sevinçli ve üzüntülü günlerinde yanlarında olmanız, toplumu ayakta tutan milli ve manevi değerleri genç kuşaklara aktarmak gibi ulvi bir görevi yerine getiriyorsunuz. Hizmetlerinizden dolayı sizi tebrik ediyorum" dedi.

Kaymakam Metin Esen 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerle mücadelede milletimizin yaralarını sarmak için ortaya koyulan fedakarlıktan ötürü deprem bölgesinde görev alan personelimize , Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hocamız tarafından gönderilen başarı belgelerini takdim etti.

Toplantı, önümüzdeki günlerde hac görevi için kutsal topraklara gidecek olan İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş’un personelden helallik istemesinin ardından dilek ve temennilerle sona erdi.