01.06.2023

4-6 Yaş Kur'an kurslarında 10. Yıl şenliği düzenlendi.

4-6 Yaş Kur'an kurslarında 10. Yıl şenliği düzenlendi.

Yıldırım İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler için “10. yıl etkinlikleri” kapsamında yıl sonu gösterisi düzenlendi. Yıldırım Belediyesi cazibe merkezinde düzenlenen etkinliğe yaklaşık 2000 öğrenci ve aileleri katıldı.

Esenevler Kur’an Kursu öğrencisi Ali Sefa Okan’ın Kur’an tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını İlçe Müftü vekili Ramazan Ünal yaptı. Müftü vekili Ünal yaptığı konuşmada “ Günden güne arttırdığımız sınıf ve öğrenci sayımızla gelişim sürecinde olan yavrularımızın zihinlerine Allah ve peygamber sevgilerini nakşetmeye çalışıyoruz . Pedagojik donanıma sahip hocalarımızın desteği ile yavrularımız milli ve manevi değerlerle donatılmaktadır. Bu faaliyetleri gerçekleştirmemizde bizlerden desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Metin Esen, Belediye başkanımız Oktay Yılmaz, il müftümüz Yavuz Selim Karabayir , velilerimiz ve tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve Yıldırım Kaymakamı Metin Esen’in selamlama konuşmalarından sonra program, minik öğrencilerin yıl içerisinde aldıkları eğitimi başarı ile bitirdiklerini gösteren çeşitli etkinlikler ve Hüseyin Goncagül’ün çocuk gösterisi ile devam etti.

Duygu dolu anların yaşandığı program öğrenciler tarafından protokole çiçek takdimi ile son buldu.

 

 

 

 

 

+6